Katarzyna Młynarczyk na konferencji gastronomicznej MADE FOR RESTAURANT - Handelek

Katarzyna Młynarczyk na konferencji gastronomicznej MADE FOR RESTAURANT

Kilka słów o kokreacji w gastronomii

12 kwietnia Katarzyna Młynarczyk, nasza Pani Prezes, wystąpiła na konferencji gastronomicznej MADE FOR RESTAURANT, na której opowiedziała o kokreacji w gastronomii oraz o tym jak dobrze wykorzystać jej potencjał na poziomach klient, pracownik, wspólnik, w biznesie i w social mediach. Oczywiście w całym wystąpieniu nie zabrakło przykładów z Handelka.

8 wskazówek we współtworzeniu biznesu gastronomicznego

W swojej prezentacji Kasia wymieniła 8 wskazówek we współtworzeniu biznesu gastronomicznego na podstawie Handelka:

  1. Do działania dobierz ludzi o różnych kompetencjach i z różnych środowisk. Interdyscyplinarny zespół umożliwia tworzenie mocnej marki.
  2. Traktuj swój biznes jak ciągle zmieniający się organizm – obserwuj rynek i odświeżaj strategię działania.
  3. Działaj małymi krokami (iteracje).
  4. Poddawaj swój produkt/usługę ciągłym testom, a klientowi stwórz przestrzeń do przekazywania uwag (fizyczną w lokalu i kanałach internetowych).
  5. Niech krytyka zawsze będzie dla Ciebie szansą ciągłego ulepszania lokalu/produktu.
  6. Bądź transparentny i pokazuj co i dlaczego zmieniasz, doceń klientów, zespół, wspólników.
  7. Poszukaj szansy na współpracę z innymi podmiotami zamiast traktować je jak konkurencję i zastanów się jak stworzyć lepszą wartość dla klienta.
  8. Optymalizuj działania i budżet marketingowy przez stworzenie przestrzeni dla klientów do tworzenia treści i pozyskiwanie jej do budowania wspólnie wizerunku marki restauracji.

Kreatywne współtworzenie w Handelku

Przed wystąpieniem na konferencji Kasia udzieliła wywiadu do portalu fortalks.pl, w którym opowiadała o kreatywnym współtworzeniu w biznesie.

„Jest to na pewno wyzwanie, ale łączenie różnych kompetencji i wspólne uzupełnianie się wiedzą, jest na pewno plusem. Jedna z koncepcji tworzenia zespołu zakłada wybór wspólników podobnych charakterologicznie do nas samych, podzielających te same wartości. Uważam jednak, że ten model nie rozwija organizacji i odchodzę od tego schematu. To interdyscyplinarność, różnorodność i dyskusje, na często intensywnym poziomie, pozwalają na ewolucję firmy. Jest to trudne wyzwanie, ale zdecydowanie przekłada się na kreatywne i ciekawe pomysły.” (fragment rozmowy)

Jeden Handelek, wiele kompetencji

Podczas tego wydarzenia Kasia zaprezentowała, jak łączymy różne kompetencje wspólników, jaki mamy system zarządzania oraz jak podeszliśmy do tworzenia strategii naszego lokalu. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda nasz biznes według pozostałych wspólników, koniecznie przeczytaj artykuł o Handelku oczami zespołu.