O historii, misji i wartościach Handelka

Kim jesteśmy?

Nasza misja i inne informacje

Handelek dzisiaj

Handelek w naszym współczesnym rozumieniu to marka oferująca odbiorcy lokalne doświadczenie zarówno wczesną śniadaniową porą, jak i wieczorową, luźną i niezobowiązującą.

Handelek to koncept gastronomiczny wskrzeszający przedwojenną, krakowską tradycję lokali śniadaniowych i kultowe, regionalne smaki Krakowa. Koncept ten łączy smakowalnię w której podajemy śniadania i przekąski na talerzykach z piekarnią rzemieślniczą. Królują u nas kanapki z domowymi pastami, jajecznica jak u mamy, rzemieślniczy chleb na zakwasie, starannie przygotowane przekąski na talerzykach (tapasy), a także selekcja win i własnej Okowity produkowanej z czerstwego pieczywa (idea zmniejszania marnowania niesprzedanego pieczywa rzemieślniczego). Kuchnia Handelka korzysta z lokalnych produktów, takich jak: Pstrąg Ojcowski, kiełbasa Lisiecka czy bryndza z Podhala. Transparentność, prostota i lokalność to hasła przewodnie, które codziennie przyświecają naszym działaniom. Koniecznie sprawdźcie jak współczesność łączy się z krakowskim sznytem XIX-wieku!

Misja Handelka - lokalne doświadczenie śniadaniowe

Koncept głównego produktu - kanapki to połączenie tradycji z nowoczesnością (idea: Stare, Nowe, Pożyczone).

Główną wartością marki jest transparencja na każdym poziomie – od pochodzenia produktów (lokalni rolnicy) i miejsca ich zakupu (słynne targi krakowskie) do ich prezentacji w kontekście propozycji menu i komunikacji z odbiorcami (współtworzącymi markę).

Handelek serwuje klientowi odpowiedź na 3 najważniejsze pytania:

  • Skąd? (miejsce pochodzenia składników – targi, lokalni farmerzy i dostawcy z Małopolski),
  • Jak? (określony sposób przygotowania propozycji śniadaniowych oraz reinterpretacja tradycyjnych koncepcji kuchni regionalnej w nowym wydaniu),
  • Jaki? (składniki pochodzące z konkretnego regionu, receptury oparte na tradycyjnych przepisach i inspiracjach z książek takich książek kucharskich jak Kucharz Krakowski oraz od lokalnych znawców gastronomii).

Ważnym elementem DNA marki jest współpraca między siecią lokalnych dostawców, promocja lokalnych produktów oraz komunikacja i współtworzenie w zespole Handelka – ludzi, których większość to partnerzy z innej firmy o podobnych wartościach na poziomie transparencji.

Na kanwie popularności kanapek z Handelka powstało rozszerzenie konceptu:

Piekarnia Handelka– gdzie codziennie w piecu chlebowym wypiekany jest świeży, rzemieślniczy chleb na zakwasie oraz słodkości, przy których piekarze nie szczędzą kruszonki na prawdziwym maśle.

Handelek: Bistro, Smakowalnia– przestrzeń, w której życie tętni od rana do późnych godzin wieczornych, a rozmowy toczą się przy stołach zastawionych deskami produktów regionalnych oraz niesamowitą selekcją win przygotowaną dla nas przez Kubę Janickiego. Od lipca 2021 roku również w akompaniamencie naszej własnej Okowity destylowanej w Podkarpackiej Destylarni w Długiem na czerstwym pieczywie z krakowskich, rzemieślniczych piekarni.

Handelek powstał dzięki service design

Idea marki Handelek, w obecnym kształcie, powstała podczas wielu sesji warsztatowych zespołu w metodyce service design i połączyła jego kompetencje w zakresie budowania marek, komunikacji, marketingu.

Handelek to realizacja ich kolejnej wspólnej pasji: gastronomii i kultury doświadczania posiłków (więcej o zespole znajdziesz tutaj). Ten najważniejszy – śniadanie, stał się głównym obszarem usługi. Flagowym produktem marki są kanapki ze składnikami z regionu, znanymi od czasów pierwszych lokali śniadankowych i bistro w reinterpretacji. O tym, jak powstał lokal w myśl metodyki service design dowiecie się z poniższej prezentacji:

Plany Handelka jednak nie na tym się kończą. Liczymy, że dopiszesz kolejne rozdziały tej historii z nami! 🙂