O historii, misji i wartościach Handelka

Kim jesteśmy?

Nasza misja i inne informacje

Handelek dzisiaj

Handelek w naszym współczesnym rozumieniu to marka oferująca odbiorcy lokalne doświadczenie śniadaniowe

Handelek to koncept gastronomiczny wskrzeszający przedwojenną, krakowską tradycję lokali śniadaniowych i kultowe, regionalne smaki Krakowa. Koncept ten łączy śniadaniownię z piekarnią rzemieślniczą oraz Placem Handelka, na którym organizowane są sąsiedzkie targi. Królują u nas kanapki z domowymi pastami, jajecznica jak u mamy, rzemieślniczy chleb na zakwasie, a także selekcja win i regionalne deski przystawek złożone we współpracy z przyjaciółmi, sąsiadami ze Starego Kleparza i okolic. Kuchnia Handelka korzysta z lokalnych produktów, takich jak: Pstrąg Ojcowski, kiełbasa Lisiecka czy bryndza z Podhala. Transparentność, prostota i lokalność to hasła przewodnie, które codziennie przyświecają naszym działaniom. Koniecznie sprawdźcie jak współczesność łączy się z krakowskim sznytem XIX-wieku!

Misja Handelka - lokalne doświadczenie śniadaniowe

Koncept głównego produktu - kanapki to połączenie tradycji z nowoczesnością (idea: Stare, Nowe, Pożyczone).

Główną wartością marki jest transparencja na każdym poziomie – od pochodzenia produktów (lokalni rolnicy) i miejsca ich zakupu (słynne targi krakowskie) do ich prezentacji w kontekście propozycji menu i komunikacji z odbiorcami (współtworzącymi markę).

Handelek serwuje klientowi odpowiedź na 3 najważniejsze pytania:

  • Skąd? (miejsce pochodzenia składników – targi, lokalni farmerzy i dostawcy z Małopolski),
  • Jak? (określony sposób przygotowania propozycji śniadaniowych oraz reinterpretacja tradycyjnych koncepcji kuchni regionalnej w nowym wydaniu),
  • Jaki? (składniki pochodzące z konkretnego regionu, receptury oparte na tradycyjnych przepisach i inspiracjach z książek takich książek kucharskich jak Kucharz Krakowski oraz od lokalnych znawców gastronomii).

Ważnym elementem DNA marki jest współpraca między siecią lokalnych dostawców, promocja lokalnych produktów oraz komunikacja i współtworzenie w zespole Handelka – ludzi, których większość to partnerzy z innej firmy o podobnych wartościach na poziomie transparencji.

Na kanwie popularności kanapek z Handelka powstało rozszerzenie konceptu:

Piekarnia Handelka– gdzie codziennie w piecu chlebowym wypiekany jest świeży, rzemieślniczy chleb na zakwasie oraz słodkości, przy których piekarze nie szczędzą kruszonki na prawdziwym maśle.

Handelek: Chleb, Wino i Deski– przestrzeń, w której życie tętni od rana do późnych godzin wieczornych, a rozmowy toczą się przy stołach zastawionych deskami produktów regionalnych oraz niesamowitą selekcją win przygotowaną dla nas przez Kubę Janickiego.

Plac Handelka– nowe miejsce handlu na mapie Krakowa. Placyk, na którym można spotkać lokalnych producentów, rolników, gospodarzy, zaopatrzyć się w świeże produkty, a także wziąć udział w pogadankach oraz warsztatach.

Handelek powstał dzięki service design

Idea marki Handelek, w obecnym kształcie, powstała podczas wielu sesji warsztatowych zespołu w metodyce service design i połączyła jego kompetencje w zakresie budowania marek, komunikacji, marketingu.

Handelek to realizacja ich kolejnej wspólnej pasji: gastronomii i kultury doświadczania posiłków (więcej o zespole znajdziesz tutaj). Ten najważniejszy – śniadanie, stał się głównym obszarem usługi. Flagowym produktem marki są kanapki ze składnikami z regionu, znanymi od czasów pierwszych lokali śniadankowych w reinterpretacji. O tym, jak powstał lokal w myśl metodyki service design dowiecie się z poniższej prezentacji:

Plany Handelka jednak nie na tym się kończą. Liczymy, że dopiszesz kolejne rozdziały tej historii z nami! 🙂