O nas - Handelek

Kim jesteśmy?

Nasza misja i inne informacje

Handelek dzisiaj

Handelek w naszym współczesnym rozumieniu to marka oferująca odbiorcy lokalne doświadczenie śniadaniowe.

Historia Handelka zaczyna się właśnie od Krakowa, gdzie powstał nasz pierwszy lokal (stąd główny claim marki krakowskie doświadczenie śniadaniowe). Kultywujemy ideę celebrowania śniadania jako najważniejszego posiłku dnia i proponujemy Wam, naszym gościom, rolę eksploratora lokalnych smaków.

Rok 2017 to moment kiedy chcemy odnowić tę tradycję w nowoczesnym wydaniu. W otoczeniu samego serca jednego z najważniejszych miejsc handlu i kupiectwa w Krakowie – Starego Kleparza, w zgodzie z najważniejszą wartością marki – transparencją i na bazie współtworzenia konceptu z zespołem świadomych konsumentów, ceniących jakość i doświadczenie momentu konsumpcji.

Misja Handelka - Lokalne doświadczenie śniadaniowe

Handelek w naszym współczesnym rozumieniu to marka oferująca odbiorcy lokalne doświadczenie śniadaniowe.

Koncept głównego produktu – kanapki to połączenie tradycji z nowoczesnością (idea: Stare, Nowe, Pożyczone). Główną wartością marki jest transparencja na każdym poziomie – od pochodzenia produktów (lokalni rolnicy) i miejsca ich zakupu (słynne targi krakowskie) do ich prezentacji w kontekście propozycji menu i komunikacji z odbiorcami (współtworzącymi markę).

Handelek serwuje klientowi odpowiedź na 3 najważniejsze pytania:

  • Skąd? (miejsce pochodzenia składników – targi, lokalni farmerzy i dostawcy z Małopolski),
  • Jak? (określony sposób przygotowania propozycji śniadaniowych oraz reinterpretacja tradycyjnych koncepcji kuchni regionalnej w nowym wydaniu),
  • Jaki? (składniki pochodzące z konkretnego regionu, receptury oparte na tradycyjnych przepisach i inspiracjach z książek takich książek kucharskich jak Kucharz Krakowski oraz od lokalnych znawców gastronomii).

Ważnym elementem DNA marki jest współpraca między siecią lokalnych dostawców, promocja lokalnych produktów oraz komunikacja i współtworzenie w zespole Handelka – ludzi, których większość to partnerzy z innej firmy o podobnych wartościach na poziomie transparencji.

Handelek powstał dzięki service design

Idea marki Handelek, w obecnym kształcie, powstała podczas wielu sesji warsztatowych zespołu w metodyce service design i połączyła jego kompetencje w zakresie budowania marek, komunikacji, marketingu.

Handelek to realizacja ich kolejnej wspólnej pasji: gastronomii i kultury doświadczania posiłków (więcej o zespole znajdziesz tutaj). Ten najważniejszy – śniadanie, stał się głównym obszarem usługi. Flagowym produktem marki są kanapki ze składnikami z regionu, znanymi od czasów pierwszych lokali śniadankowych w reinterpretacji (więcej informacji o menu znajdziesz tutaj).
Dla wybranych apartamentów istnieje możliwość zamówienia kanapek online.

Plany Handelka jednak nie na tym się kończą. Liczymy, że dopiszesz kolejne rozdziały tej historii z nami! 🙂