Handelek na konferencjach w sezonie wiosna 2019 - Handelek

Handelek na konferencjach w sezonie wiosna 2019

Handelek to marka stworzona w metodyce service design, łącząca kompetencje wielu osób zaangażowanych w jej tworzenie. W minionym sezonie konferencyjnym mieliśmy okazję opowiadać o tym, aż trzykrotnie.

Jest nam niezwykle miło, że w poprzednim sezonie konferencyjnym gościliśmy na trzech wydarzeniach, na których mieliśmy okazję opowiedzieć o Handelku.

Handelek konferencja

Wystąpienie na konferencji Polishopa

Na konferencji Polishopa pojawiły się Katarzyna Młynarczyk i Martyna Tarnawska. Polishopa to coroczna, międzynarodowa konferencja poświęcona tematyce Design Thinking, Service Design oraz tworzenia innowacji. Dziewczyny przedstawiły tam nasze case study i na przykładzie Handelka opowiedziały o koncepcie śniadaniowym w Krakowie zaprojektowanym w metodyce service design.

Przez wiele lat Kasia i Martyna marzyły o tym, aby na konferencję dostać się jako uczestniczki, a w tym roku zaproszono je do wygłoszenia prelekcji na temat case study Handelka i tego jak wykorzystane zostały metody design thinking w projektowaniu marki z zespołem, klientami i partnerami. To wielki zaszczyt! Tym bardziej jesteśmy dumni, że ich prezentacja była tak wysoko oceniana – kilkukrotnie dostała ocenę 5 i w konsekwencji uznana została jedną z najciekawszych prezentacji 2-dniowej konferencji.

Dziewczyny opowiedziały tam o trzech lekcjach jakie można wyciągnąć z case study Handelka:

1. Ko-kreacja – w trakcie tworzenia naszej marki nie raz okazywało się, że nasi klienci, partnerzy i konkurenci mają lepsze pomysły niż my.
2. Walidacja – częstsze sprawdzanie efektów dotychczasowych zadań niż wprowadzanie kolejnych, nowych działań.
3. Iteracje – nie można wpadać w klątwę wiedzy, ostatecznie i tak klient definiuje wartość produktu/usługi.

Cała prezentacja dostępna jest na SlideShare:

Handelek – case study #POLISHOPA 2019 from Socjomania

Wystąpienie na konferencji gastronomicznej Made For Restaurant

Po przeprowadzonych, na kwietniowej edycji konferencji, i bardzo ciepło ocenianych warsztatach w Krakowie dostaliśmy zaproszenie na wrocławską edycję, która miała miejsce w czerwcu. Na konferencjach pojawiło się ponad 400 osób – restauratorów, szefów kuchni, działaczy i inspiratorów. Naszym celem było pokazanie jak współtworzyć biznes w gastronomii na różnych poziomach.

Kasia podczas swojego wystąpienia opowiedziała o tym, jak idea marki Handelek, w obecnym kształcie, powstała podczas wielu sesji warsztatowych zespołu w metodyce service design i połączyła jego kompetencje w zakresie budowania marek, komunikacji oraz marketingu. O poziomach, na których działo się wspomniane łączenie, pisaliśmy już na blogu

Jeśli macie ochotę obejrzeć całą prezentację Kasi, to także dostępna jest ona na SlideShare:

Kokreacja – współtworzenie w gastronomii from Handelek