W Handelku pijemy kranowiankę - Handelek

W Handelku pijemy kranowiankę

O tym, że woda z kranu w Krakowie jest zdatna do picia wiemy już od dawna. Od dawna też, będąc w Handelku i chcąc się napić wody, możecie poprosić obsługę o darmową „kranówkę”. Jednak wiemy, że nie wszyscy są przekonani, co do jakości krakowskiej wody pochodzącej z kranu.

Jakość wody z kranu

Przedstawiciele Wodociągów Miasta Krakowa zapewniają nas, że krakowska kranowianka jest nie tylko zdatna do picia, ale posiada też wiele wartościowych pierwiastków mineralnych.

Chcąc zapewnić Was o jakości wody kranowej dostępnej u nas w lokalu, postanowiliśmy przyłączyć do trwającej akcji "W Krakowie pijemy kranowiankę” i zaprosić do nas przedstawicieli Wodociągów Miasta Krakowa, którzy oficjalnie zatwierdzili handelkową wodę jako zdatną do picia.

W naszym lokalu znajdziecie dzbanki ze świeżą wodą, z których możecie korzystać do woli. Jeśli chcecie zgłębić temat wody kranowej w naszym mieście, czekają na Was także broszury informacyjne.

Cele akcji "W Krakowie pijemy kranowiankę”

Główne cele autorów akcji to propagowanie picia wody z kranu oraz informowanie o właściwościach wody płynących w krakowskich rurociągach. Jednak chyba najważniejszy cel to redukcja zużycia plastiku. Nie bez powodu akcja została zorganizowana właśnie w lipcu. Miesiąc ten jest światowym miesiącem bez plastiku, a Miasto Kraków w ten sposób chce się przyłączyć do tego eko celu i my bardzo to szanujemy.

Pamiętajcie, pijąc wodę z kranu dbamy nie tylko o oszczędności budżetu domowego, ale wspieramy też redukcję zużycia plastiku, gdyż znaczna większość butelek wykonana jest właśnie z tego surowca. W związku z tym postanowiliśmy pójść o krok dalej i niedowiarkom, którzy dalej obawiają się wody z kranu, nadal proponujemy wodę w butelkach, ale wykonanych ze szkła.

Media o akcji

Informacje o akcji możecie znaleźć w lokalnych mediach. My również bardzo chętnie przyłączamy się do jej nagłośnienia informując o tym w naszych kanałach, ale też wspierając powstające materiały przez udzielanie wywiadów na przykład do krakowskiej Kroniki. Materiał znajdziecie na stronie TVP.

Oczywiście Handelek nie jest jedyną krakowską restauracją biorącą udział w propagowaniu picia wody z kranu. Pełną listę miejsc, w których możecie napić się darmowej wody kranowej znajdziecie tutaj.