Domowa pasta jajeczna - Handelek

Domowa pasta jajeczna

Na czym polega sukces naszej pasty jajecznej?

Domowa pasta jajeczna

Pasta jajeczna - znana nam wszystkim ze wspomnień z dzieciństwa, wakacyjnego śniadania u babci czy jako składnik kanapek zapakowanych przez mamę. Jej smak towarzyszy nam do dzisiaj, a sama pasta daje nieskończenie wiele kombinacji.

Na pewno spotkaliście się z wieloma postaciami tego tradycyjnego smarowidła. Bowiem pasta jajeczna ma to do siebie, że lubi bardzo zróżnicowane towarzystwo, głównie ze względu na region pochodzenia i smak podniebienia ‘zjadacza’. Jedna rzecz pozostaje niezmienna, mianowicie baza: jajko ugotowane na twardo! Najlepsze to te, gotowane ok. 5 – 6 min, aby zachowało wartości odżywcze!

Możemy spotkać pastę jajeczną z dodatkiem serków, aromatycznych ziół i przypraw, z marynowanym ogórkiem, ze świeżymi warzywami lub różne wersje z dodatkiem mięsnym.

Natomiast największe uznanie przypada tej klasycznej paście jajecznej- z dodatkiem porcji majonezu i posypanej zielonym szczypiorkiem! Ten tradycyjny smak jest ulubieńcem naszych gości. Jajka, których używamy do przygotowania naszej pasty pochodzą od szczęśliwych kur, mających swój wybieg pod Krakowem, w miejscowości Myślenice.

 

Idealna pasta jajeczna, jaką przygotowujemy w Handelku

Aby pasta zachowała swoją naturalną formę, część jajek zostaje starta, a część pokrojona w kostkę. Ważnym składnikiem łączącym jest majonez, wybrany najlepszy składem, nasz polski Majonez Kielecki. Szczypiorek, który stanowi posypkę na kanapce, kupujemy u sąsiadów na Starym Kleparzu.

W naszym menu ten domowy przysmak spotkasz na kanapce z:

  • pastą jajeczną, jajkiem na twardo i zielonym szczypiorkiem,
  • pastą jajeczną i śledziem po krakowsku posypaną zielonym szczypiorkiem,
  • pastą jajeczną oraz wędlinami z Podstolic- kiełbasa lisiecka i krakowska podsuszana.

Sprawdź wszystkie smaki kanapek. Jeśli tęskno Ci za smakiem pasty jajecznej z dzieciństwa #zacznijodHandelka 🙂