Co dalej z Handelkiem? - Handelek

Co dalej z Handelkiem?

przeczytaj jakie zmiany nas czekają

Patrząc na obecną sytuację, również trudne miesiące dla Handelka, ale też zwracając uwagę na to, że gastronomia nie będzie już taka jak wcześniej, podjęliśmy decyzje, które mocno zmieniają codzienny kształt funkcjonowania Handelka jako marki i miejsca dla naszych gości.

Handelkowi od początku przyświecała idea łączenia gastronomii i lokali gastronomicznych z kilkoma innymi obszarami:

1. Historią i tradycją (XIX-wiecznych krakowskich pokoików do śniadań i elementów menu czerpiących z regionu) – tutaj przypomnienie prezentacji o historii Handelka:

Handelek – historia marki (wersja zaktualizowana) from Handelek

2. Własną produkcją (pasty kanapkowe, które od początku klienci mogli kupić na wynos, produkty delikatesowe we współpracy z partnerami lokalnymi i wreszcie własne – jako owoc pandemii – słoiki Handelka – śniadaniowe, deserowe i lunchowe)

3. Rzemieślniczym pieczywem – od września 2019 tuż przed pandemią zaczęliśmy zaopatrzać nasze lokale w wypieki własnej produkcji – otwierając Piekarnię Handelka

4. Placem targowym Handelka – zlokalizowanym tuż przy produkcji piekarnii zrzeszającym lokalnych dostawców, organizujących kilkukrotne wydarzenia we wsparciu Miasta Krakowa i mającym ciekawe plany i ambicje na przyszłość

5. Szkoleń/warsztatów – ze względu na działalność i doświadczenie wspólników-założycieli

6. Sprzedaży online – menu na wynos

Co dalej ze… Śniadaniownią Handelka?

Mimo tego, że nasza śniadaniownia przed pandemią funkcjonowała coraz lepiej i rozwijała się otrzymując między innymi tytuł Śniadanie Roku (2019) oraz Najlepszej Restauracji Polskich Skarbów Kulinarnych Makro (2020), jej wyniki rosły o około 300% r/r, podczas pandemii zdecydowaliśmy zamknąć ją na stałe.

Wyniki z czasu pandemii w opcji na wynos osiągały około 20% przychodów z okresu przed pandemią. Podczas pandemii utrzymaliśmy jednak lokal do produkcji własnej. Czas i kolejne wydarzenia przyniosły jednak brak złudzeń co do możliwości funkcjonowania w obecnej lokalizacji przy Starym Kleparzu i pod kątem kosztów i niepewnej przyszłości również co do częstych gości – turystów.

Już podczas przygotowań do drugiej fali, zreformowaliśmy menu i wróciliśmy do pierwotnych koncepcji – połączonych zresztą z ideą handelków otwartych od wczesnych do bardzo późnych godzin wieczornych podających nie tylko zakąski śniadaniowe ale też te, pasujące do klimatu wieczornego, w towarzystwie alkoholi.

Zdecydowaliśmy się część przestrzeni śniadaniowni przenieść do innej lokalizacji, otwierając też możliwość rozwoju lokalu w oparciu o nowe całodniowe menu. Ta lokalizacja to Zabłocie. Najpierw otworzymy tam jednak drzwi dla pierwszych klientów oferując pieczywo i produkty delikatesowe, stopniowo walcząc o możliwość pełnego otwarcia tej lokalizacji. Stworzyliśmy między innymi w tym celu akcję wspólnego budowania Handelka na Zabłociu i cegiełek (równoważnych z produktami) – jeśli chcesz i możesz pomóc i jesteś sąsiadem z Zabłocia – znajdziesz tutaj akcję i cegiełki:

Handelek na Zabłociu - Ślusarska 9

Część przestrzeni planowana jest na część produkcyjną, gdzie jeśli wszystko pozwoli będziemy tworzyć kolejne produkty Handelka.

Być może też Handelek by utrzymać elementy historycznego rysu kiedyś zawita również w miejsce, gdzie według historii w Krakowie powstawały pierwsze lokale “śniadankowe”?

Nadal utrzymujemy zamówienia online i system. Podczas roku pandemii stanowiły 27% naszej sprzedaży.

Co dalej z… Piekarnią Handelka?

Piekarnia rozdziela produkcję i sprzedaż. Lokal produkcyjny jest obecnie w momencie przystosowania, a sprzedaż odbywać się będzie w mikro-punktach. Pierwszym z nich jest otoczenie miejsca powstania pierwszego lokalu Handelka – czyli Świętego Filipa – tam będziemy zapraszać naszych stałych klientów do stoiska Handelka na samym Starym Kleparzu (pieczywo i docelowo produkty delikatesowe). Zabłocie – ulica Ślusarska 9 to drugie miejsce sprzedaży.

Co dalej z placem targowym i lokalem Chleb, Wino i Deski?

Niestety na ten moment kończą swoją działalność. Tym samym dziękujemy wszystkim naszym dostawcom – przyjaciołom, których opisywaliśmy między innymi tutaj: https://handelek.com/handelek-targi-sasiedzkie/
Wino i deski być może w nowej formie powrócą jako element wieczornej koncepcji lokalu na Zabłociu?

Spotkajmy się!

Aby kupić pieczywo i produkty delikatesowe – na stoisku na Starym Kleparzu
Aby kupić pieczywo i produkty delikatesowe a w przyszłości usiąść, nafutrować się – na Zabłociu na Ślusarskiej 9
Aby dostać paczkę pod same drzwi – w sieci – na dostawy.handelek.com

Dziękujemy za wszelkie wsparcie, zaufanie i miłe słowa do tej pory, 3majcie za nas kciuki!